Владимир Зографски с изключително силно представяне в Пьонгчанг

10 Февруари 2018, Събота

24-годишният самоковец финишира на 14-а позиция, което е рекорд за роден представител на най-големия форум за бели спортове

Автор: Десант

24-годишният самоковец Владимир Зографски се представи изключително силно във финала на малка шанца на в Пьонгчанг и финишира на 14-а позиция, което е рекорд за роден представител на най-големия форум за бели спортове.

Предишното върхово постижение бе на друг наш състезател от Самоков - Владимир Брейчев, който в Сараево 1984 завършва на 19-о място във финала на малка шанца.

Зографски направи два много добри скока при доста лошите условия в Южна Корея, затруднили състезателите най-вече със силен вятър. Българинът скочи 108.5 метра във финалния кръг на малката шанца и събра 119.7 точки. Преди това резултатът му бе 106.8 точки и така завърши участието си със сбор от 226.5 точки.

Олимпийски шампион стана германецът Андреас Велингер с 259.3 точки при скокове на 104.5 и 113.5 метра. Норвежецът Йохан Андре Форфанг остана със среброто с 250.9 точки при скокове на 106 и 109.5 метра, а сънародникът му Роберт Йохансон заслужи бронз с 249.7 пункта с опити на 100.5 и 113.5 метра.

Двукратният олимпийски шампион от Сочи 2014 Камил Стох (Полша) завърши четвърти.

На 16 февруари (петък) от 14:30 ч. Владимир Зографски ще участва в квалификациите на голяма шанца. На игрите преди четири години той завърши на 47-о място в дисциплината.

В категории: Новини , Спортен дух