Луди жаби в Черно море
Новината е видяна 414 пъти
Добавена на: 01.09.2010 03:54
Брой 69
Автор : Десант
 

В последните седмици в района на Шабленската тузла се наблюдава уникално природно събитие. Многобройна популация от жаби превзема плажовете в най-северната част на българското Черноморие. „Това е изключително интересно явление, тъй като жабите не би трябвало да могат да обитават соленоводни басейни. Тук обаче земноводните се чувстват напълно комфортно – т.е. имаме си „жаби в морето”. Данни за подобен феномен са постъпвали единствено от Румъния, но там това е наблюдавано при делтата на р. Дунав, а не директно на морския бряг” – обяснява биологът д-р Николай Начев.

 

Жабешкото нашествие се превърна и в атракция за туристите. Летовниците в района разпалено развиват теории какво означава тази поява на земноводните. Местни хора пък се шегуват, че дамите, които търсят своя принц, тази година могат да целуват жаби на воля.

Все още не е намерено научно обяснение на това явление. То се наблюдава от изследователски екип от биолози и доброволци от каварненската неправителствена организация „Гетия понтика”. Очакват се и резултатите от химичния анализ на проби от морската вода. Д-р Начев призовава междувременно туристите да не се притесняват и да се отнасят толерантно към животинките, тъй като те са от защитен вид и тяхното опазване е отговорност на всички нас.


Bookmark and Share

брой коментари: 0 |  добави коментар
Вестник Десант   Вашите коментари »
 
Добавяне на коментар
Прякор

Коментар

Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант
Вестник Десант


Новините днес
09:12 ГЕРБ създават ново циганско гето
09:11 200 роми карат с един водомер във Варна
09:10 Прокуратурата рови фондации на ДПС съветник
09:08 Как Б.Б. не долетя до Варна
09:07 Прибират клошари в болници
09:05 Свещеници спасиха бездомници от „бялата смърт”
09:01 Как се заграбва общинска земя с три хода
03.02.2012 14:10 Герт Вилдерс: Няма такова нещо като „умерен ислям“
03.02.2012 14:09 Световният социален форум – алтернатива на срещата в Давос
03.02.2012 14:07 Какво става в Словения?

Интервю »
Вестник Десант
Има неписано правило в дипломацията, което дипломатите срамежливо избягват да коментират, макар че е публична тайна.
Вестник Десант
Твърденията, че при демокрацията не могат нелегално да се въвеждат закони, тайно от цялото общество, бяха разбити на пух
Вестник Десант
Политиците у нас се научиха да забогатяват безукорно, дори безнаказано
»
 
Нашата класация »
Най-значимото събитие в българската история
Основаването на българската държава от кан Аспарух
Освобождението от турско робство
Създаването на българската писменост
Покръстването
Априлското въстание
Отблъскването на арабите от кан Тервел
Шипченската епопея
Дойранската епопея
Илинденско-Преображенското въстание
Съединението на Княжество България и Източна Румелия
Превземането на Одринската крепост
Приемането на Търновската конституция
Победата на цар Калоян над кръстоносците
Победата на кан Крум при Върбишкия проход
Въстанието на Асен и Петър
 

 
Моля, въведете телефон !
Моля, въведете e-mail !
Невалиден e-mail !



Валутите »
EUR
USD
CHF
GBP