Репортери превърнаха трагедия в интрига
Новината е видяна 1245 пъти
Добавена на: 12.02.2010 14:47
Брой 41
 
Нелепа смърт на 38-годишен полицай от РПУ Казанлък се превърна в грозна интрига, която обиколи информационните агенции два пъти по-бързо от новината за убийството на Бончо Чернев. Заради прибързването на някои медии, първи да съобщят за инцидента пък, близки на служителя на МВР научиха за трагедията от новините, а не от негови колеги.
Бончо Чернев загина на 8 февруари, докато се опитваше да помогне на деградирал пияница от село Енина, което е само на 4 километра от Казанлък.
 
Полицаят и негов колега получили сигнал в късния следобед на тази дата, че местният алкохолик Неделчо Василев на 58 години се е наранил с пиратка в дома си и се отправили натам, заедно с Бърза помощ. По една случойност униформените пристигнали 10 минути преди линейката и се опитали да окажат първа помощ на пострадалия.
Той обаче ги пресрещнал на втория етаж на къщата си с нож в ръка и изненадващо се нахвърлил върху патрулната двойка, като засегнал корема на Чернев. Полицаят е починал от раната, без да дочака помощ от лекарите.
Тялото му още е било топло, когато кореспондент на информационна агенция, пристигнал на място малко след линейката, започнал да прави сцени и да се опитва да мине през загражденията, за да снима. Изнервена до краен предел и смазана от смъртта на колегата си, говорителката на ОД на МВР в Стара Загора Йонка Георгиева му се развикала.
Така, малко след 19,00 часа нямаше медия, която да не тиражираше, че държавен служител заплашвал с убийство журналист. Тази новина измести убийството на Чернев. В суматохата се стигна до там, че жената на полицая и двете му деца научили за смъртта му от телевизиите. За тТях нямаше кой да помисли, защото няколко медии в този момент истерично се занивамаха с едно единствено занимание – да искат оставката на Георгиева и допълнително да нагнетяват ситуацията.   

Bookmark and Share

брой коментари: 0 |  добави коментар
Вестник Десант   Вашите коментари »
 
Добавяне на коментар
Прякор

Коментар

Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант Вестник Десант
Вестник Десант


Новините днес
17.05.2012 15:06 В отговор на вашите въпроси
17.05.2012 15:05 Чесънът убива паразитите
17.05.2012 15:03 Как се излекувах от разсейки от карцином
17.05.2012 14:59 Mагнезий
17.05.2012 14:58 Целина за апетит и храносмилане
17.05.2012 14:44 Болести на движението и височината
17.05.2012 14:42 Да забравим за пролетната умора
16.05.2012 09:57 Нашенската Майка Тереза от Битоля
16.05.2012 09:55 Спомен за Константин Кисимов
16.05.2012 09:52 За Атанас Буров индулгенция няма


Интервю »
Вестник Десант
Аукцион пусна даже няколко хладни оръжия, всичките с „подписа“ на Апостола
Вестник Десант
Отвратителна хамелеонщина: Довчера громиш правителството за некадърност и полицейщина, днес му ставаш посланик в Швейцария
Вестник Десант
Идеята  у нас да има университет, в който да се преподава  на турски, е кощунствена
»
 
Онлайн абонамент за в. Десант »
Абонирай се директно на адрес или използвайте за целта горния банер на Български пощи
http://www.abo.bgpost.bg/?cid=16&q=203
 

 
Моля, въведете телефон !
Моля, въведете e-mail !
Невалиден e-mail !



Валутите »
EUR
USD
CHF
GBP