Спортен дух

На шампионат по киокушин в Токио българин стана единственият медалист, който не е с японски произход На шампионат по киокушин в Токио българин стана единственият медалист, който не е с японски произход
Кристиян Станков от бургаския СК „Самурай” грабна бронза в категория до 75 кг
прочетено 1173 пъти

България жъне медали на Световните летни игри на Спешъл Олимпикс в Абу Даби България жъне медали на Световните летни игри на Спешъл Олимпикс в Абу Даби
Това е най-голямото спортно събитие за спортисти с интелектуални затруднения
прочетено 1545 пъти

Българка спечели звездно състезание по сноуборд в Швейцария Българка спечели звездно състезание по сноуборд в Швейцария
33-годишната Божана Чалъкова триумфира на First Track в Шандолин
прочетено 3019 пъти

Стара Загора изпраща двама достойни състезатели на Параолимпийските игри в Абу Даби Стара Загора изпраща двама достойни състезатели на Параолимпийските игри в Абу Даби
Ганка Иванова и Иван Иванов ще предтавят България в дисциплината бадминтон
прочетено 1289 пъти

Бургас става домакин на Европейски шампионат по корабомоделен спорт в клас "С" Бургас става домакин на Европейски шампионат по корабомоделен спорт в клас "С"
Бургазлии и гостите на града ще видят, макар и в умален вид, изключително атрактивни ветроходни, исторически и съвременни кораби, диорами, миниатюрни модели и модели на кораби, построени в бутилка
прочетено 2250 пъти

Зимна фиеста „Бела Белица" събира в Семково любителите на белите писти Зимна фиеста „Бела Белица" събира в Семково любителите на белите писти
Очакват се над 2000 посетители
прочетено 1312 пъти

За първи път първият ни олимпийски шампион опитва  кока-кола в Мелбърн през 1956 г. За първи път първият ни олимпийски шампион опитва кока-кола в Мелбърн през 1956 г.
Първият български златен олимпиец пътува седем дена до Австралия, там побеждава всичките си съперници с туш, а със спечелените пари си купува... мотор
прочетено 2970 пъти

Ще си сътрудничим в областта на спорта с... Южна Африка Ще си сътрудничим в областта на спорта с... Южна Африка
Най-популярните дисциплини там са крикет и ръгби
прочетено 1102 пъти

Как се провежда тренировка по българска фехтовка Как се провежда тренировка по българска фехтовка
Чрез нея след покръстването се осъществявала подготовката за бойното поле
прочетено 2860 пъти

Започва седмият международен турнир за купа „Ронин” Започва седмият международен турнир за купа „Ронин”
Близо 300 каратеки от България, Македония, Сърбия, Румъния и Гърция ще включат в битка за медалите